Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Iğdır 1. Olağan İl Kongresine katıldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Iğdır 1. Olağan İl Kongresine katıldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yerel ve Ulusal basınla yemekte bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını cevapladı. Yerel medyanın sıkıntılarına değindi. Esnaf ziyareti gerçekleştiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Serhat şehrimiz Iğdır’da, bizleri muhabbetle karşılayan tüm hemşehrilerimize teşekkürler. ediyorum. Huzurlu ve Güvenli Geleceği birlikte inşa edeceğiz dedi.

Devam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti rozetini  taktığı belediye başkanına coşkulu karşılama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti rozetini taktığı belediye başkanına coşkulu karşılama

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde 31 Mart 2019'da yapılan mahalli idareler seçiminde Saadet Partisi'nden Belediye Başkanı seçilen Ahmet Sait Türkan, partisinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı.

Devam
Saadet Partisi’nden İstifa Eden Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan AK Parti’ye Katıldı

Saadet Partisi’nden İstifa Eden Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan AK Parti’ye Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında yapmış olduğu açıklama ile yeni bir belediye başkanının AK Parti'ye geçtiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan rozet takma töreni ile yapılan son yerel seçimlerde Saadet Partisi adayı olarak seçimlere katılan ve Iğdır Tuzluca Belediye Başkanı olarak seçimleri kazanan Ahmet Sait Sadrettin Türkan AK Parti’ye geçti. Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkan yardımcılarına, İl Başkanım Ali Kemal Ayaz Bey’e ve Iğdır teşkilatlarının değerli yönetici ve mensuplarına teşekkür ediyorum.”dedi. Saadet Partisi’nden istifa ederek AK Parti’ye geçiş yapan Ahmet Sait Sadrettin Türkan, AK Parti’ye katılan 35. belediye başkanı oldu.

Devam

IĞDIR’IN YAKIN TARİHİNE NOTLAR –XVI- BİR RAMAZAN AYINI DAHA AĞIRLARKEN..

Emir Şıktaş Ramazan'ın ilk günü geçmişteki anılara gittim.  Karakoyunlu’da geçen çocukluğumda yaşadıklarım ve Ramazan anılarım film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti. Köyde (şimdi İlçe), topu topuna  iki yüz metre olan bahçemizde tek bir oda ve küçük mutfak olarak kullandığımız aslında "dalan" diye adlandırdığımız çıkış salonumuz vardı. Oda penceresinin baktığı tarafta tandırımız vardı. Yan  tarafında ise birkaç başlık küçük hayvan ahırımız. Bahçenin giriş kapısında beyaz, şipşirin bir dut ağacı yıllara meydan okurcasına meyvesini getirmekteydi.  Bir çok komşumuzun içmek için kullandığı, derinden su çeken, tertemiz ve dupduru suyu olan tulumbamız bulunmaktaydı. İmkanları ölçüsünde aile bireyleri rahat etsin diye yenilikten hiç kaçınmazdı rahmetli babamız. 

Geleceğin Boksörleri Yetişiyor!

Iğdır Merkeze Bağlı Melekli Beldesinde geleceğin boksörleri yetişiyor. Melekli 100. Yıl Ortaokulu spor salonunda Iğdır Altın Yumruk spor Kulübü tarafından açılan boks salonu yoğun ilgi gördü. Iğdır Altın Yumruk spor Kulübü Antrenörü Cihan Kurtkan başkanlığında  Minikler ve Büyükler olmak üzere 90 öğrenci boks antamanlarına başladı. 

Resmi İlanlar